Κατάλληλο για σφράγιση συναρμογών μεταξύ συνήθων οικοδομικών υλικών σε εξωτερικούς και εσωτερικούς χώρους
Χαρακτηριστικές εφαρμογές, σε παράθυρα και περβάζια, κουφώματα (πόρτες & παράθυρα) και τοίχους, ρωγμές σε τοίχους, οροφές, κ.λπ.
Πρόσφυση σε πολλαπλά υποστρώματα
Ιδανική πρόσφυση σε:
- Πορώδη δομικά υλικά μπετόν, αμιαντοτσιμέντο, ξύλο, τούβλο, κλπ
- Μη πορώδη υλικά, όπως αλουμίνιο, PVC, λαμαρίνα, κλπ
Βάφεται μετά τη σκλήρυνσή του με τα συνήθη οικοδομικά χρώματα, χωρίς να δημιουργεί γυαλάδες ή ρηγμάτωση της βαφής. Κατάλληλο για σφράγιση συναρμογών μεταξύ συνήθων οικοδομικών υλικών
| Χρώμα | Λευκό |
| Περιεχόμενα | 280 ml |
| Δοχείο | Φυσίγγιο |
| Χημική βάση | Διασπορά ακρυλικής ρητίνης |
| Πυκνότητα | 1,67 g/cm³ |
| Οσμή/άρωμα | Ευχάριστη |
| Συνεχής απορρόφηση κίνησης | 8 % |
| Σκληρότητα Shore A | 30 |
| Ελάχ. επιμήκυνση θραύσης | 400 % |
| Συνθήκες επιμήκυνσης θραύσης | σύμφωνα με το DIN 53504 |
| Ταχύτητα πλήρους στερεοποίησης | 1 mm/d |
| Συνθήκες πλήρους σκλήρυνσης/στερεοποίησης | 20°C και σχετική υγρασία 60% |
| Ελάχ. χρόνος σχηματισμού φλοιού | 10 min |
| Συνθήκες για το χρόνο σχηματισμού φλοιού | στους 23°C και σχετική υγρασία 50% |
| Μυκητοκτόνες ιδιότητες | Όχι |
| Χωρίς σιλικόνη | Ναι |
| Ελάχ./Μέγ. θερμοκρασιακή αντοχή | -20 to 70 °C |
| Ελάχ./Μέγ. θερμοκρασία επεξεργασίας | 5 to 40 °C |
| Αντίσταση στην υπεριώδη ακτινοβολία | Καλή |
| Συμβατότητα επικάλυψης | Ναι |
| Με δυνατότητα επανεπικάλυψης/με δυνατότητα βαφής | Ναι, μετά από 4-6 ώρες |
| Απαιτείται προεπεξεργασία της επιφανείας | Χωρίς υγρασία, σκόνη και γράσο |
| Αναλογία ανάμειξης | 0 – δεν εφαρμόζεται |
| Διάρκεια ζωής από την παραγωγή/συνθήκες | 24 Month / δροσερός και στεγνός χώρος αποθήκευσης, 5°C έως 25°C |

